Przejdź do treści

Artystyczna wizja globusów Bruno Helgena

Globus będący dziełem sztuki, niepowtarzalny projekt kuli ziemskiej, stworzony z materiałów z niej pozyskanych – tak pokrótce scharakteryzować można niezwykłe globusy sygnowane nazwiskiem Bruno Helgena.

Globusy Bruno Helgena to balijskie rękodzieło, będące wysokiej klasy elementem dekoracyjnym. Idealne uzupełnienie eleganckiego wnętrza i wysmakowany prezent dla przyjaciół, bliskich i przede wszystkim dla samego siebie.

Tworzone z wielką wprawą przez wykwalifikowanych rzemieślników w pracowni znajdującej się w sercu Bali. Będące połączeniem drzewa tekowego, pyłu wulkanicznego i drogocennych kruszców. Ręcznie rzeźbione z korzeni tekowych, których każdy kawałek jest dokładnie badany, aby upewnić się, że jest odpowiedni do stworzenia określonego obiektu. Balijscy rzemieślnicy przekształcają skręcone korzenie w artystyczne sferoidy, rysują i wycinają mapy a następnie przystępują do nakładania wykończeń, m.in. z piasku wulkanicznego. Proces kształtowania, suszenia, rzeźbienia i nanoszenia różnych wykończeń trwa kilka tygodni i wymaga dużych umiejętności. Po zakończeniu, globusy są jedyne w swoim rodzaju – nawet te sferyczne mają własny charakter, a te, które odbiegają znacznie od normy, są z pewnością niepowtarzalne.

O Bruno Helgenie

Francuski projektant, tworzący unikalne, ręcznie robione meble i akcesoria. W 1995 roku zamieszkał na Bali, gdzie odkrył ogromny potencjał w pracy z miejscowymi rzemieślnikami, na lądzie obfitującym w doskonałej jakości surowce. Sukces zawdzięcza ogromnemu wyczuciu estetyki, wykwalifikowanej kadrze oraz najwyższej jakości orientalne drewno. Jego prace cieszą się uznaniem prywatnych kolekcjonerów oraz ekskluzywnych salonów wyposażenia wnętrz na całym świecie m.in. w Clue Studio na ulicy Sytej na warszawskim Wilanowie.