Przejdź do treści
Bruno Helgen

Bruno Helgen

Niezwykły francuski projektant, tworzący unikalne, ręcznie robione meble i akcesoria. Żyje i pracuje w sercu egzotycznej Indonezji - na wyspie Bali. Sukces zawdzięcza nadzwyczajnemu wyczuciu estetyki, wykwalifikowanej kadrze oraz najwyższej jakości materiałom, w szczególności orientalnemu drewnu. W jego pracowni powstają meblarskie dzieła sztuki: kunsztowne stoliki, oryginalne krzesła czy efektowne globusy. Kolekcje Bruno Helgena zdobyły uznanie prywatnych kolekcjonerów oraz ekskluzywnych salonów wyposażenia wnętrz na całym świecie.

W naszym katalogu

W CLUE można już kupić jego niezwykłe globusy. Każdy ręcznie rzeźbiony, każdy inny, sygnowany inicjałami rzeźbiarza. Podczas podróży po Bali, odwiedziłyśmy Bruno i jego manufakturę. Jest to miejsce magiczne, w którym artyści pracują w skupieniu, a sam Bruno uczestniczy w procesie tworzenia każdego dzieła.

Nasze serca skradły globusy obsypane czarnym piaskiem wulkanicznym i takie właśnie zakupiłyśmy do naszego salonu. Globusy występują w dwóch rozmiarach 40cm i 30cm ( Zobacz produkt - Globus 40 cm oraz  Zobacz produkt - Globus 30 cm ). Ich kształty są nieoczywiste, nigdy nie tworzą formy idealnej. Mają naturalne pęknięcia, odkształcenia; w każdym z nich widać ingerencję Natury.

Sam Bruno jest człowiekiem niezwykłym, bacznym obserwatorem codzienności, w której widzi magię i która inspiruje go do tworzenia. Każdy jego pomysł na nowe dzieło wywołał nasz zachwyt. Zainspirowane chwilą, zaprosiłyśmy Bruno do naszego salonu, co przyjął z entuzjazmem. Pozostaje nam tylko ustalić termin.

 

Zobacz produkt - Globus 40 cm

Zobacz produkt - Globus 30 cm

 

Dowiedz się więcej 

 

 

 

 

Poprzedni artykuł W ścisłym kręgu, czyli historia LANDO
Następny artykuł Inspiracje EICHHOLTZ | Wiosna 2020 | Meble Ogrodowe

Zostaw komentarz

Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich pojawieniem się

* Wymagane pola